X
Infolinia
Blog

Zalety inteligentnego domu Exta Life

System Exta Life jest dedykowany do rozwiązań domowych. Jest rozwiązaniem komfortowym, w pełni bezpiecznym a przy tym przystępnym cenowo. System EXTA LIFE umożliwia komfortowe i sprawne sterowanie oświetleniem, roletami okiennymi, bramami wjazdowymi, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi nie tylko z poziomu nadajników radiowych, ale także za pomocą smartfonów i tabletów z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie odbywa się przez częstotliwość radiową 868MHz, częstotliwość wykorzystywaną najczęściej przez urządzenia automatyki budynkowej.

Użytkownik ma możliwość sterowania systemem z użyciem nadajników bezprzewodowych, pilotów i klawiszy bateryjnych. System działa w taki sposób, że nie potrzebujemy kontrolera EFC-01, możemy wykorzystywać nadajniki i odbiorniki w sposób autonomiczny. Jeśli jednak chcemy sterować zdalnie z użyciem smartphone, zdefiniować sceny czy też harmonogram, funkcje logiczne, to potrzebujemy kontroler. Szeroka gama nadajników bezprzewodowych (brak konieczności instalacji elektrycznej), dwukierunkowość systemu, rozbudowane funkcje logiczne, szyfrowanie transmisji, możliwość zdalnej kontroli urządzeń, autodetekcja elementów czy bezpłatny update odbiorników to gama funkcjonalności, które z całą pewnością wyróżniają inteligentny dom EXTA LIFE na tle innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

System nastawiony jest na maksymalne uproszczenie procesu instalacji i konfiguracji. Oferuje możliwość zdalnego dopisywania i usuwania nadajników do wybranych odbiorników, ich parametryzację oraz zdalną zmianę ich ustawień. podawanych przez czujniki pracujące w ramach systemu. Warunkiem może być także naciśnięcie wybranego nadajnika. Czynności te mogą mieć charakter jedno lub wielokrotny w zależności od daty, godziny, dnia tygodnia.

Jeśli są zainteresowani Państwo skorzystaniem z formularza doboru urządzeń ZAMEL EXTA LIFE to polecamy skorzystać z tej strony: https://extalife.pl/skorzystaj-z-bezplatnego-doboru-urzadzen/

0