X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

zmiana hasła

Dwa problemy:

Jednocześnie zmieniłem hasło do root oraz dodałem użytkownika. Po tym już nie mogłem uruchomić aplikacji - pomimo wpisywania prawidłowego hasła pojawia się komunikat o błędnych danych. Czy  mogło mieć wpływ to, że hasła do roota i nowego użytkownika były takie same?

Dopiero twardy reset pomógł ponownie wejść do aplikacji, ale tu pojawił się nowy problem: usunięta została cała konfiguracja, a nie sposób sparować ponownie urządzeń - jest jakieś rozwiązanie na przyszłość oprócz resetowania każdego odbiornika?

Dzień dobry,

Hasło dla roota oraz dla użytkownika może być takie samo. W zasadzie każdy użytkownik może mieć takie samo hasło. Wykonałem podobną akcję u mnie i bez problemu logowałem się do kontrolera zarówno korzystając z konta root'a jak również z konta stworzonego standard usera. Nie wiem co mogło być przyczyną - przychodzi mi do głowy jedynie jakaś drobna literówka podczas zmiany hasła dla roota. Jest to jednak mało prawdopodobne ponieważ nowe hasło podczas zmiany trzeba powtarzać a aplikacja waliduje czy nowe hasło i jego powtórzenie są zgodne.

Jeżeli chodzi o tzw. twardy reset to niestety podczas tej operacji czyszczona jest cała zawartość karty i tworzona jest na nowo struktura katalogów. Urządzenia są usuwane z zasobów kontrolera, ale same odbiorniki nie są fizycznie odparowywane - stąd konieczność resetowania ich do ustawień fabrycznych.  Na przyszłość myślę, że pomocny będzie backup ustawień, który pozwoli na zapis konfiguracji w bezpiecznym miejscu i jej odtworzenie w czasie problemów.

0