X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Zasięg RCT-22

Czy to normalne zjawisko przy tym czujniku że sygnał nie przechodzi nawet przez najcieńszą ścianę? A zasięg w otwartej przestrzeni to ok 10 metrów?
Umieszczony za oknem w odległości ok 9,5 m od EFC-01 - transmisja nie działa.
Umieszczony w puszcze pod klawiszem ok 7 m od kontrolera transmisja z reguły nie działa.

Chciałem z pomocą tych czujników zrobić sterowanie elektrozaworami ogrzewania, ale w tej sytuacji są one bezużyteczne.

P.S. tak zmieniałem baterię - nie pomogło

Cytat t00l data 24 stycznia 2019, 08:21

Czy to normalne zjawisko przy tym czujniku że sygnał nie przechodzi nawet przez najcieńszą ścianę? A zasięg w otwartej przestrzeni to ok 10 metrów?
Umieszczony za oknem w odległości ok 9,5 m od EFC-01 - transmisja nie działa.
Umieszczony w puszcze pod klawiszem ok 7 m od kontrolera transmisja z reguły nie działa.

Chciałem z pomocą tych czujników zrobić sterowanie elektrozaworami ogrzewania, ale w tej sytuacji są one bezużyteczne.

P.S. tak zmieniałem baterię - nie pomogło

Proszę o kontakt z naszym serwisem. Jest to zjawisko, które nie powinno się zdarzyć.

Telefony do serwisu:
tel.: +48 32 210 46 65 w. 347
tel.: +48 32 449 15 00

Witam,

Chcialby sie dodac do problemu, czy kontakt z serwisem pomogl ?

W moin przybadku trzy czujniki jak w zalaczniku, roznie gubia zasieg i roznie sie synchronizuja co sprawia ze funkcje logiczne zyja swoim zyciem.

Czy da sie cos z tym zrobic?

Pozdrawiam

Dodane pliki:
  • You need to login to have access to uploads.

Dzień dobry,

Zbadałem temat dość dokładnie i po testach okazało się, że część czujników RCT-22 faktycznie może mieć problem z zasięgiem. Nie jest to jednak sprawa softu lecz sprzętu. Niestety w takim przypadku konieczne jest odesłanie urządzeń do firmy Zamel. Osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt mailowy pod adresem michal.tyc@zamel.pl

Witam,

Panie Michale, wykonalem proces/procedure naprawczy , lecz nie do konca wyglada na to ze cokolwiek bylo wykonan, poza wyslaniem urzadzen do zamel-a to nie zauwarzylem zmian, kosztowalo mnie to 15PLN - koszty przesylki, otrzymalem kartke papieru z dopiskiem "naprawa" i podpisem inzyniera, nic dodac nic ujac, a urzadzenia reaguja w aplikacji jak ponizej na zamieszczonym skrinie:

Nie wyglada to dobrze, nawet nie zaczynam zabawy w funkcje logiczne, mozna dziwnie to odebrac ale chcialbym zapytac czy jest pan w stanie opisac co zostalo wymienione/naprawione ??

Dodane pliki:
Cytat dcorep data 12 lipca 2019, 23:29

Witam,

Panie Michale, wykonalem proces/procedure naprawczy , lecz nie do konca wyglada na to ze cokolwiek bylo wykonan, poza wyslaniem urzadzen do zamel-a to nie zauwarzylem zmian, kosztowalo mnie to 15PLN - koszty przesylki, otrzymalem kartke papieru z dopiskiem "naprawa" i podpisem inzyniera, nic dodac nic ujac, a urzadzenia reaguja w aplikacji jak ponizej na zamieszczonym skrinie:

Nie wyglada to dobrze, nawet nie zaczynam zabawy w funkcje logiczne, mozna dziwnie to odebrac ale chcialbym zapytac czy jest pan w stanie opisac co zostalo wymienione/naprawione ??

Dzień dobry,

Proszę o kontakt telefoniczny, postaram się rozwiązać ten problem:

+48 (32) 210 46 65 wew.235
tel. kom. +48 539 953 704
od 8.00 do 16.00

Przemysław Wilde

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Dzień dobry,

Czujniki były naprawiane przez dział serwisu. Jeżeli czujniki zostały naprawione to będzie widoczna poprawka w torze antenowym czujnika ( zwarcie + wylutowany jeden kondensator ). Dokładnie widać to na załączonym zdjęciu poglądowym. Czy tak długie czasy 596523h pojawiają się po pewnym czasie użytkowania czujnika czy od razu po jego sparowaniu? Pytam, ponieważ u mnie taki czas ostatniej synchronizacji pojawia się w sytuacji, gdy na przykład dodam czujnik o pewnej godzinie ( na przykład 8.30 ) a następnie w kontrolerze zmienię godzinę na wcześniejszą ( na przykład 7.30 ). Ewentualnie czy próbował Pan wpisać czujniki do retransmitera REP-21 ( jeżeli taki jest w systemie ) - w przypadku tych czujników trzeba je ręcznie dopisać do REP'a, nie wystarczy, że sam retransmiter jest sparowany z kontrolerem tak jak ma to miejsce w przypadku komunikacji z odbiornikami.

Dodane pliki:

0