X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Współpraca Exta Life z Exta Free

Dzień dobry,

Posiadam kilka odbiorników ROP-02, odbiornik SRP-03 połączony ze sterownikami rolet SRP-01 oraz pilota 8 kanałowego Exta Free.

Sprzętu używam do bezprzewodowego sterowania oświetleniem oraz zamykania/otwierania wszystkich rolet na raz.

Planuje rozbudowę systemu o wymianę sterowników rolet SRP-01 na elementy z systemu Exta Life tak żeby możliwe było niezależne bezprzewodowe sterowanie roletami.
Dodatkowo do tego planuję zakup radiowych czujników zalania RCZ-01 które wraz z odbiornikami z systemu Exta Life miałyby służyć do sterowania elektrozaworami.

Przy okazji rozbudowy systemu chciałbym dokupić centralkę EFC-01 do zarządzania całością instalacji przy pomocy aplikacji mobilnej.
Nie ukrywam że zależy mi na informacji zwrotnej jaką dają elementy systemu Exta Life dlatego też nie interesuje mnie zakup centrali EFC-02

W związku z powyższym nurtują mnie następujące pytania:
- czy możliwa jest współpraca posiadanych przeze mnie odbiorników ROP-02, SRP-03 oraz pilota 8 kanałowego Exta Free z centralką EFC-01 Exta Life?
- czy czujnik zalania RCZ-01 będzie w stanie współpracować z odbiornikami Exta Life (np przy wykorzystaniu EFC-01 jako proxy z Exta Free na Exta Life)?

Bardzo proszę forumowiczów lub firmę Zamel o pomoc.

Dzień dobry,

Odbiorniki ROP-02 oraz SRP-03 obsłuży Pan z poziomu kontrolera EFC-01 dla systemu extalife. Jeżeli chodzi o pilota 8 kanałowego to będzie on współpracował tylko z odbiornikami extafree czyli wymienionymi ROP-02 i SRP-03. Nie ma natomiast możliwości dodania tego pilota do kontrolera EFC-01 oraz jego współpracy z odbiornikami extalife ( wspominanymi SRP-22 do rolet ). Do SRP-22 trzeba zakupić odpowiednik tego pilota z extalife tj. P-456/8.

Jeżeli chodzi o czujnik zalania RCZ-01 to nie współpracuje on ani z odbiornikami extalife ani z kontrolerem EFC-01. Na chwilę obecną pracujemy natomiast nad nowymi czujnikami dedykowanymi właśnie dla systemu extalife. Będzie wśród nich także czujnik zalania. Uprzedzając pytanie nie jestem w stanie podać Panu terminu ich wdrożenia do sprzedaży. Na razie trwają prace na etapie konstrukcyjnym.

Pozdrawiam

Witam ponownie. W poście powyżej dostalem informacje że RCZ-01 nie współpracuje z EFC-01 natomiast ulotka informacyjna od RCZ-01 mówi coś zupełnie sprzecznego. Prośba o potwierdzenie które ze źródeł ma rację. Link do ulotki: https://zamel.com/resource/getfile%3Ffile%3DZmlsZSUzRCU1QyU1Q3Byb2FscGhhZG1zJTVDRE1TJTVDQXJjaGl2ZSU1Q2RtcyU1QzAwMDAzMTA5JTVDMDAwMDAwMDAucGElMjZuYW1lJTNEUkNaLTAxX2thcnRvbmlrX1BMJTI2ZXh0JTNEcGRm

Cytat m_nowy data 19 maja 2019, 18:45

Witam ponownie. W poście powyżej dostalem informacje że RCZ-01 nie współpracuje z EFC-01 natomiast ulotka informacyjna od RCZ-01 mówi coś zupełnie sprzecznego. Prośba o potwierdzenie które ze źródeł ma rację. Link do ulotki: https://zamel.com/resource/getfile%3Ffile%3DZmlsZSUzRCU1QyU1Q3Byb2FscGhhZG1zJTVDRE1TJTVDQXJjaGl2ZSU1Q2RtcyU1QzAwMDAzMTA5JTVDMDAwMDAwMDAucGElMjZuYW1lJTNEUkNaLTAxX2thcnRvbmlrX1BMJTI2ZXh0JTNEcGRm

Dzień dobry,

Potwierdzamy, że w ulotce RCZ-01 wkradł się błąd i za niego przepraszamy. RCZ-01, nie współpracuje z kontrolerem EFC-01. Prace nad nowymi czujnikami do systemu Exta Life trwają i mamy nadzieję wkrótce wprowadzić je do sprzedaży.

0