X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Utrata odbiorników z pamięci kontrolera

Mam jeszcze jedna obserwacje: czasem odbiornik znika z listy wszystkich urządzeń, ale jest widoczny w grupach utworzonych w zakładce dom

Cytat termistor data 8 kwietnia 2019, 17:13

Mam jeszcze jedna obserwacje: czasem odbiornik znika z listy wszystkich urządzeń, ale jest widoczny w grupach utworzonych w zakładce dom

Pod koniec przyszłego tygodnia powinniśmy wiedzieć w tej sprawie coś więcej. Musimy odtworzyć problem i go rozwiązać.

W końcu się zdenerwowałem i wyciągąłem kartę pamięci z kontrolera. Po włożeniu karty do komputera otrzymuję komunikat "Wystąpił problem z tym dyskiem"

Da się otworzyć każdy folder ale części plików z katalogu DEVICES nie da się skopiować ani otworzyć są uszkodzone pliki. Dodatkowo pojawiły się tam jakieś 3 pliki jeden z datą modyfikacji 22.01.1980 nazwany "1" , dwa pozostałe pliki mają nazwę "[]".  Próba skopiowania plików " Błąd 0X80070570 Plik uszkodzony nieczytelny". Na dzień dzisiejszy włożyłem inną kartę . Pliki miałem z backupa który zrobiłem sobie w grudniu i wszystkie urządzenia i sceny wróciły. Jak na razie jest ok.

Aha wczoraj zobaczyłem jakiś mały błąd ROP-22 mam do niego podłączone oświetlenie kuchni, wchodzę do kuchni włączam światło podchodzę do czajnika i w momencie załączenia czajnika zgasło oświetlenie. Ale to pewnie jakieś zakłócenie. Pozdrawiam

No już mogę powiedzieć że nie jest to wina samej karty bo po kilku godzinach działania znikł mi czujnik temperatury RCT-21.  O ile dobrze pamiętam pierwszy raz mi coś uciekło po wprowadzeniu komunikacji z exta free. Wcześniej się to nie zdarzyło.  Zastanawiam się bo za nim uciekł mi ten rct-21 zrobiłem aktualizacje rop-22.  Nie wiem dlaczego ale w ostatnich dniach za często coś znika. Jeszcze kilka razy i żona każe mi to wyłączyć. Za dużo problemów.

Cytat wswsws data 11 kwietnia 2019, 22:38

No już mogę powiedzieć że nie jest to wina samej karty bo po kilku godzinach działania znikł mi czujnik temperatury RCT-21.  O ile dobrze pamiętam pierwszy raz mi coś uciekło po wprowadzeniu komunikacji z exta free. Wcześniej się to nie zdarzyło.  Zastanawiam się bo za nim uciekł mi ten rct-21 zrobiłem aktualizacje rop-22.  Nie wiem dlaczego ale w ostatnich dniach za często coś znika. Jeszcze kilka razy i żona każe mi to wyłączyć. Za dużo problemów.

Prosimy o cierpliwość nasi inżynierowie pracują nad rozwiązaniem problemu.  Jeśli problem występuje to w niedługim czasie powinna pojawić się stosowna aktualizacja.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące baterii w kontrolerze po co ona tam jest i czy coś wskazuje kiedy ona jest zużyta. 11 kwietnia wymieniłem baterie do dzisiaj żadne urządzenie mi nie znikło. Pozdrawiam [to już tydzień.]

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Wymieniałem baterie jakiś czas temu  i nic to niestety nie dało .Dalej znikają urządzenia

pozdrawiam

Cytat krimkrak data 18 kwietnia 2019, 23:51

Wymieniałem baterie jakiś czas temu  i nic to niestety nie dało .Dalej znikają urządzenia

pozdrawiam

Bateria jest tylko do podtrzymania ustawienia zegara RTC do funkcji czasowych. Podobnie jak we wszystkich komputerach PC jest bateria na płycie głównej z tego samego powodu. Cała konfiguracja jest zapisana na karcie SD. W przypadku np awarii zasilania po powrocie zasilania konfiguracja jest ładowana z karty SD, a dzięki baterii funkcje czasowe będą się poprawnie wykonywać tzn o poprawnej godzinie.  Wymiana baterii nie pomoże w waszych przypadkach. Wygląda, że albo karty SD wsadzane do EFC-01 są wadliwe (co raczej jest mało prawdopodobne, że ulegają awarii w tak krótkim czasie - chyba że EFC-01 non stop coś na nich zapisuje), albo jest jakiś błąd w sofcie EFC-01 który skutkuje nieprawidłowymi zapisami na karcie. Jak dla mnie to ostatnie jest znacznie bardziej prawdopodobne niż awaria kart SD.

11 Kwietnia wymieniłem baterie w efc ale również sformatowałem kartę pamięci i wgrałem pliki od nowa i od tego czasu do dnia dzisiejszego jest wszystko ok. Ale to się mogło udać jak ktoś zrobił sobie kopię karty. Pozdrawiam

Cytat wswsws data 23 kwietnia 2019, 22:21

11 Kwietnia wymieniłem baterie w efc ale również sformatowałem kartę pamięci i wgrałem pliki od nowa i od tego czasu do dnia dzisiejszego jest wszystko ok. Ale to się mogło udać jak ktoś zrobił sobie kopię karty. Pozdrawiam

Moim zdaniem pomogła ci nie wymiana baterii, a właśnie sformatowanie karty SD. Jeśli były na niej błędne zapisy np w obszarze systemu plików to wtedy wgranie wszystkiego na nowo pomogło. Bateria raczej nie ma tutaj nic do rzeczy. Jeśli występują błędne zapisy to być może w sofcie zostały użyte jakieś niestabilne wersje bibliotek do obsługi kontrolera SD albo FAT i są jakieś skutki uboczne takiej potencjalnej sytuacji. Widać problem nie jest łatwy do zreprodukowania, bo w temacie cisza. A swoją drogą nadal niedostępna funkcja backup'u prawdopodobnie także niewiele by tu pomogła przy założeniu, że byłaby wykonywana na tej samej karcie SD. Chyba, że aplikacja robiłaby backup w pamięci telefonu albo na nośniku USB podłączanym do EFC-01 to wtedy OK. Moim zdaniem backup powinien być możliwy na obydwa nośniki (wygodniej w telefonie), ale na pewno łatwiej będzie zaimplementować backup na pendrive USB podłączany do kontrolera. To opcja minimum, która powinna być dostępna już od dawna.

0