X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Utrata odbiorników z pamięci kontrolera

Dzień Dobry

Po raz kolejny z pamięci kontrolera zniknęło kilka czujników i odbiorników .Problem ten pojawia sie u mnie od dłuższego czasu .Zaznaczam ,że wszystkie elementy systemu jak i aplikacja (android) są aktualizowane na bieżąco . Z tego co się orientuje jest to wynikiem błędnego zapisu na karcie sd w kontrolerze .Czy można to jakoś rozwiązać bo jest to bardzo uciążliwe mając  ponad 20 elementów systemu EL i sporą ilość scen czasowych i logicznych ,które trzeba wpisywać od początku (funkcja kopii zapasowej nie aktywna ).

pozdrawiam

krimkrak

Dzień dobry,

Diagnozujemy to już od jakiegoś czasu ponieważ kilku klientów miało podobne problemy. Podejrzewamy, że problem może mieć związek z błędami pojawiającymi się na karcie SD podczas zapisu plików. W najnowszym sofcie kontrolera ( ze stycznia 2019 ) wprowadziliśmy już pewne poprawki mające usprawnić ten proces i wyeliminować pewne problemy. Rozumiem jednak, że Pan korzysta z najnowszego oprogramowania kontrolera i błąd nadal występuje? Największy problem polega na tym, że jest to błąd który ma charakter losowy i próby wywołania go u mnie na kontrolerze jak do tej pory nie powiodły się. Proszę Pana jednak o opisanie w jakiej sytuacji najczęściej występuje problem tzn. podczas normalnego użytkowania czy na przykład po jakiejś aktualizacji ? Ewentualnie proszę jeszcze o jakieś inne informacje, które na coś mnie naprowadzą. Proszę napisać ile normalnie ma Pan sparowanych odbiorników, czujników i nadajników itp.

Problem chyba faktycznie jest szerszy. MI też co jakiś czas przydarzało się zniknięcie z listy nie tylko odbiornika, ale też sceny. Było to dość frustrujące na etapie uruchamiania systemu. Na razie z braku czasu zatrzymalem się na 10 sterownikach rolet. Jestem ciekaw co to będzie jak dodam to, co czeka jeszcze w opakowaniach

Cytat m_tyc1981 data 20 lutego 2019, 07:45

Dzień dobry,

Diagnozujemy to już od jakiegoś czasu ponieważ kilku klientów miało podobne problemy. Podejrzewamy, że problem może mieć związek z błędami pojawiającymi się na karcie SD podczas zapisu plików. W najnowszym sofcie kontrolera ( ze stycznia 2019 ) wprowadziliśmy już pewne poprawki mające usprawnić ten proces i wyeliminować pewne problemy. Rozumiem jednak, że Pan korzysta z najnowszego oprogramowania kontrolera i błąd nadal występuje? Największy problem polega na tym, że jest to błąd który ma charakter losowy i próby wywołania go u mnie na kontrolerze jak do tej pory nie powiodły się. Proszę Pana jednak o opisanie w jakiej sytuacji najczęściej występuje problem tzn. podczas normalnego użytkowania czy na przykład po jakiejś aktualizacji ? Ewentualnie proszę jeszcze o jakieś inne informacje, które na coś mnie naprowadzą. Proszę napisać ile normalnie ma Pan sparowanych odbiorników, czujników i nadajników itp.

Witam.

Problem występuje od samego początku  (nie całe 2 lata) ,gdy miałem zainstalowanych raptem kilka odbiorników .Na tą chwile mam 12szt. srp22,  9szt.  rnk24,  3szt.  rop21,  6szt. rop22,  1szt.  srm22,  2szt.  rct21,2szt. rct22, 1szt.rep21.Wszystko jest aktualizowane na bieżąco .Mam wrażenie ,że błąd zapisu czego następstwem jest zgubienie jednego lub nawet kilkunastu odbiorników pojawia sie w chwili wyjścia z aplikacji android ,która bardzo często uruchamia się kilkakrotnie .

Może być coś na rzeczy z tą aplikacją. Zauwazylem ze jak sie ja zostawi i telefon się wygasi to po jego odblokowaniu i otwarciu aplikacji zazwyczaj nie można nawiązać komunikacji z kontrolerem. Dopiero usunięcie z pamięci podręcznej i ponowne uruchomienie umożliwia komunikację.

Witam.! Ja w swoim domu mam około 30 urządzeń Exta Life i około 30 Exta Free.  Jakieś 2 miesiące temu z kontrolera znikł jeden odbiornik exta free, co oczywiście pousuwało mi sceny w których ten odbiornik brał udział.   Jakiś czas później znikły mi 2 inne sceny , Co ciekawe funkcja czasowa która używała tej sceny została ale wynik był pusty i nic się nie robiło.. Tydzień temu znikł mi ROM-24 , był w systemie od 2 dni i miał podpięte tylko zasilanie. Wczoraj znikł jeden odbiornik exta free, wiec ciekawie mi się robi. Jak dodam jakieś nowe urządzenie do systemu i je już skonfiguruje to resetuje kontroler po czy sprawdzam czy wszystko nadal jest .  Program jest zawsze aktualny. Pozdrawiam

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Witam ponownie! No więc dzisiaj znowu straciłem jedną scenę i drugi kanał odbiornika exta free [scena i odbiornik nie były ze sobą powiązane]. Co ciekawe odbiorniki exta free znikły mi kanałami kiedyś tam pierwszy a teraz drugia. Problem w tym że aby je dodać trzeba dostać się do puszek i to w sumie niezależnie czy chodzi o odbiorniki exta free czy exta life.  A może by zastosować jakąś inną lepszą kartę pamięci?

Cytat wswsws data 5 kwietnia 2019, 17:58

Witam ponownie! No więc dzisiaj znowu straciłem jedną scenę i drugi kanał odbiornika exta free [scena i odbiornik nie były ze sobą powiązane]. Co ciekawe odbiorniki exta free znikły mi kanałami kiedyś tam pierwszy a teraz drugia. Problem w tym że aby je dodać trzeba dostać się do puszek i to w sumie niezależnie czy chodzi o odbiorniki exta free czy exta life.  A może by zastosować jakąś inną lepszą kartę pamięci?

Cytat wswsws data 4 kwietnia 2019, 16:11

Witam.! Ja w swoim domu mam około 30 urządzeń Exta Life i około 30 Exta Free.  Jakieś 2 miesiące temu z kontrolera znikł jeden odbiornik exta free, co oczywiście pousuwało mi sceny w których ten odbiornik brał udział.   Jakiś czas później znikły mi 2 inne sceny , Co ciekawe funkcja czasowa która używała tej sceny została ale wynik był pusty i nic się nie robiło.. Tydzień temu znikł mi ROM-24 , był w systemie od 2 dni i miał podpięte tylko zasilanie. Wczoraj znikł jeden odbiornik exta free, wiec ciekawie mi się robi. Jak dodam jakieś nowe urządzenie do systemu i je już skonfiguruje to resetuje kontroler po czy sprawdzam czy wszystko nadal jest .  Program jest zawsze aktualny. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Musimy zweryfikować problem, wkrótce otrzyma Pan odpowiedź.

Pozdrawiamy,

Ten problem wydaje się być szerszy. Mi udało się póki co uruchomić 11 sterowników do rolet i też się dzieją różne rzeczy. Albo nie chce się wyświetlić lista odbiorników, albo część z nich znika, albo jeden pojawia się dwa razy... To samo ze scenami - potrafi zniknąć scena, albo elementy w niej wykorzystane, albo jeden sterownik pojawił się w niej dwa razy.

Czasami pomaga restart aplikacji, czasami kontrolera (z poziomu aplikacji). Kiedyś doszło do tego, że zniknęły wszystkie urządzenia i nie można była sparować żadnego (czy starego czy nowego) o czym już kiedyś pisałem na tym forum i nie pomagało żadne restartowanie, ani twardy reset wszystkiego. Już miałem wysyłać na reklamację, ale wyjechałem na delegacje, a po powrocie przed wysłaniem sprawdziłem i okazało się, że można na nowo parować odbiorniki.

Mam pomysły jak rozbudować inne elementy i funkcjonalności, ale patrząc ile problemów mam z prostymi roletami mocno się waham czy dalej w to inwestować. Mam nadzieję, że to tylko problem softu i kiedyś zostanie w końcu ogarnięte. Gorzej jeżeli problem tkwi w sprzęcie...

To samo jest u mnie . Dopóki nie wywali jakiegoś odbiornika lub czujnika wszystko jest ok.  Jak wywali któregokolwiek to zaczynają sie dziać cuda i jedynie reset do fabrycznych ustawień kontrolera uspokaja sytuacje ale do pierwszej zguby . Teraz mam taką sytuacje ,że zgubiło czujnik temperatury , aplikacja go nie widzi ,brak go w scenie logicznej a mimo to scena jest uruchamiana i zatrzymywana zgodnie z założeniami za które odpowiada ten czujnik

0