X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Forum breadcrumbs - You are here:ForumDyskusja ogólna: Dyskusja ogólnaPomocRom22
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Rom22

Witam,

Mam pytanie czy w odbiorniku rom22 do styków wyjsciowych można podłączyć inna fazę niz ta zasilajaca odbiornik?

Tak jest to możliwe.

Pozdrowienia,

Ciekawi mnie jak są nadane priorytety przy sterowaniu przez wejście modułu i przez logiki. Np. jaka będzie reakcja w:

sytuacja 1

- wynik logiki (np. temperatura mierzona mniejsza od zadanej) daje informacje na załącz odbiornik

- na wejście modułu ustawione jako monostabilne podany zostanie sygnał (też na załącz)

- czy po zdjęciu sygnału na wejściu odbiornik wyłączy się czy będzie podtrzymany wynikiem logiki?

sytuacja 2

- wynik logiki (np. temperatura mierzona większa od zadanej) daje informacje na wyłącz odbiornik

- na wejście modułu ustawione jako monostabilne podany zostanie sygnał (na załącz) - czy odbiornik się załączy czy pozostanie wyłączony

Przy okazji pytanie jak działają same logiki w systemie: Czy wystarczy ustawić przykładowo warunek załącz odbiornik gdy temperatura mierzona przekroczy zadaną i przy spadku temepratury poniżej zadanej wyłączenie nastąpi automatycznie, czy trzeba tworzyć drugą logikę?

Ja mogę odpowiedzieć na twoje pytania z obserwacji jak to wygląda u mnie.

logika z temperaturą działa tak że scena zostaje wykonana za każdym razem gdy zostaje odczytana temperatura. Przykład [funkcji logicznej]załącz grzałkę gdy temperatura mniejsza niż 10 stopni . czujnik odczyta 6 stopni zostaje wykonana scena z załączeniem grzałki, za 15 minut czujnik odczyta temperaturę 7 stopni scena zostanie wykonana ponownie mimo iż grzałka jest włączona itd. Wyłączenie grzałki przyciskiem zadziała tak że ją wyłączysz do kolejnego odczytu temperatury i wtedy jeśli temperatura będzie dalej poniżej 10stopni  funkcja ją ponownie załączy. A co  do pytania 2 to żebyś mógł wyłączyć grzałkę musisz stworzyć kolejną scenę i kolejną funkcję logiczną co jest wkurzające z powodu ograniczonej liczby scen. Pozdrawiam

0