X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

RCT-21 błąd komunikacji

Mając zainstalowane dwa lub więcej czujników  RCT21 występuje błąd komunikacji .Rezultatem jest przerwa w odczycie temperatur na sondach co powoduje nie brak funkcji logicznych.Po zresetowaniu (odłączenie napięcia od czujnika) problem powstaje po jakimś czasie .

pozdrawiam

krimkrak

Dzień dobry,

Jak ma Pan ustawione czasy w tych czujnikach RCT-21? Dokładnie chodzi o parametr 'Częstotliwość pomiarów' w ekranie Konfiguruj. Domyślnie czasy te są ustawione na 30s. Jeżeli czasy są takie same to proszę w ramach testu ustawić je tak, aby były różne na przykład w jednym proszę zostawić 30 s a w drugim ustawić 45 s. Zobaczymy czy taka zmiana coś poprawi. Miałem już kiedyś podobny przypadek i zmiana tych czasów przyniosła zamierzony efekt.

Witam

Czestotliwość pomiarów zmieniałem kilkakrotnie .Obecne ustawienia to 73s i 30s.Przy tej konfiguracji problem z komunikacją występuje co 2 do 3 dni (muszę odłączyć zasilanie 12v). Ustawiając mniejsze wartości zawiesza co około 6h.

pozdrawiam

OK - dziękuję za szczegółowe informacje. Postaram się to wywołać u mnie.

Zmieniłem dodatkowo histerezy poszczególnych odczytów temp.( rct21) nic nie pomogło .

Zawiesił sie sterownik efc01 .Po resecie ( odłączenie zasilania) zgubił jeden rct21 i rct22 i zawiesił sie odczyt temperatur z pozostałych czujników ( jest ich kilkanaście).Po zresetowaniu rct21 odczyt wrócił ze wszystkich czujników z wyłączeniem tych zgubionych przez system.

ps.

rct22 nie da sie przywrócić  do ustawień fabrycznych więc żeby go dodać musze zrobić twardy reset efc01 lub kupić nowy czujnik.

0