X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum


Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Przygotuj się na nowe doznania Exta Life – wiosenne nowości 2019

Z dumą pragniemy zaprosić wszystkich Państwa na wiosenną premierę nowych produktów z niemal kultowej już rodziny Exta Life.

Mamy nadzieję że nowości jakie zaprezentuje wkrótce firma ZAMEL spełnią państwa oczekiwania, a ich funkcjonalność zadowoli nawet najbardziej wymagających instalatorów. Wszyscy wiemy że system Exta Life umożliwia bezproblemowe sterowanie oświetleniem, roletami, urządzeniami elektrycznymi, czy ogrzewaniem, a zatem co nowego można jeszcze zaprezentować?

Przekonać się o tym będzie można podczas uroczystej wiosennej premiery nowości w roku 2019.

Nowe produkty po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na 27 Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego –ŚWIATŁO 2019, które odbędą się w Warszawie w dniach 13-15 marzec w XXI Expo ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Bądźcie tam razem z nami i przeżyjmy to razem! My już odliczamy dni do tego wydarzenia, a Wy?

Skoro czujniki dopiero w opracowaniu, głowica termostatyczna już zaprezentowana, a premiera nowego modułu na targach oświetlenia to stawiam na sterownik LED SLR-21, który jest zaimplementowany w aplikacji od jakiegoś czasu.

Tez sie zastanawiam, czekajac cierpliwie, niestety nie moge sobie pozwolić na obecnosci w Warszawie, wiec moze admin forum zdradzi rombek tajemnicy - obstawiam nowy kontroler, mocniejszy niz EFC-01? w pelni kompatybilny z Exta Life odbiornikami i nadajnikami.

Ciekawe!

Cytat dcorep data 28 lutego 2019, 12:28

Tez sie zastanawiam, czekajac cierpliwie, niestety nie moge sobie pozwolić na obecnosci w Warszawie, wiec moze admin forum zdradzi rombek tajemnicy - obstawiam nowy kontroler, mocniejszy niz EFC-01? w pelni kompatybilny z Exta Life odbiornikami i nadajnikami.

Ciekawe!

Nie sądzę, aby zaprezentowano nowy kontroler. To raczej myślenie życzeniowe. Zamel ma jeszcze sporo do zrobienia w obecnym kontrolerze - np 'nieaktywna' funkcja kopii zapasowej lub aktualizacje softu przez internet. To dość duże tematy, więc odnośnie kontrolera to raczej na tym się będą skupiali. Z resztą zostały one wspomniane gdzieś tu na forum.

Znając dotychczasową historię tego systemu to myślę, że emocje i ekscytację trzeba odsunąć na bok 😉

Tło nowych ukrytych produktów sugeruje że mogą to być sterowniki LED jednokolorowe i RGB

Pani Anita wczesniej ponetnie spogladala na kntroler EFC-01 - stad sugestja, moze problemy wlasnie z: cytuje "dgtal"  'nieaktywna' funkcja kopii zapasowej lub aktualizacje softu przez internet dodadza cos nowego sprzetowo, zobaczymy w karzdym razie, dostep przez przegladarke bylby swietnym dodatkiem - ale to dzial sugestie. Pozdrawiam

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Kolego termistor - słuszna uwaga, że kolor tła może coś sugerować. To w takim razie jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że zaprezentują SLR-21 (RGB) oraz może zwykły sterownik LED.

Obsługa przez przeglądarkę? Fajnie by było, ale z tego co wiem, to Zamel z tego zrezygnował mimo, że początkowo na FB wypowiadali się, że "pracują nad tym". Kontroler nie ma na to wystarczających zasobów - brak obsługi serwera HTTP niezbędnego do tego, aby móc przeglądarką łączyć się z kontrolerem. Rozsądne rozwiązanie wymagałoby obsługi mikroserwisów, a na to w kontrolerze nie ma zasobów. Na ważniejsze rzeczy nie ma, a co dopiero na takie gadżety. Bez HTTP zostaje tylko do zrobienia jakaś "bramka" w potencjalnej chmurze Zamela, do której łączyłby się użytkownik i która z kolei komunikowałaby sie z EFC-01 po TCP. Ale to za dużo zabawy i infrastruktury do zrobienia, więc nie wierzę, że kiedykolwiek coś takiego powstanie dla EFC-01.

Hej Zamel - są jakieś wieści z targów? Zamel faktycznie tam występuje czy jednak nie? Na FB Zamela cicho, na FB Targów na zdjęciach też nie widać, aby Zamel się wystawiał... Premiery odwołane?

0