X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

EFC i funkcje logiczne

12

Dzień dobry,

Jeżeli taka sytuacja miała miejsce to konieczne jest zresetowanie retransmitera REP-21. Wówczas powinien być już widoczny w systemie. Ewentualnie wchodzi w grę dostanie się do karty microSD w kontrolerze, podłączenie jej do PC i sprawdzenie czy w katalogu 'DEVICES' nie znajdują się jakieś dziwne pliki o rozmiarze 0kB. Jeżeli są to trzeba podjąć próbę ich usunięcia. Działające pliki można otwierać na przykład za pomocą notatnika w wersji dla programistów ( ja korzystam z NotePad++ ).

Czy otwarcie kontrolera nie będzie wiązać się z utratą gwarancji?

Dzień dobry,

Znikały np. ROP musiałem je restartować i dodać na nowo. Po aktualizacja ROP na razie są, znikły mi za to czujniki temperatury z RNK24 3 z 6 które posiadam same nadajniki są widoczne w zakładce Urządzenia Nadajniki.
Znikają urządzenia dodane do zakładek DOM i nie da się ich ponownie dodać bo jest komunikat: Urządzenie już dodane.

Co ciekawe po jakimś czasie lub restarcie kontrolera powracają.

Wracają do głównego tematu funkcji logicznych. Zwiększenie czasu sprawdzania temperatury kontroler trochę lepiej pracuje, ale nadal potrafi się zawieszać. Zauważyłem też, że czujniki RCT21/12V też są wyszarzane w aplikacji i trzeba im zrobić restart wyłączyć i ponownie włączyć zasilanie.

Są on zasilane z waszych zasilaczy z serii LEDix z tych samych obwodów co ROP i ROM przy sterowaniu ogrzewaniem.

Dziś jeszcze zwiększę czasy sprawdzania temperatury może to coś pomorze a przy ogrzewaniu podłogowym nie jest potrzebne sprawdzanie co chwilę.

Testy znów będą w nocy jak spadnie temperatura.

Pozdrawiam

OK - dziękuję za wszystkie bardzo cenne informacje. Teraz będę starał się odtworzyć je w moich warunkach i spróbuję wywołać opisane problemy. Będziemy w kontakcie przez forum.

Pozdrawiam

Cytat MarcinF data 29 stycznia 2019, 13:04

Czy otwarcie kontrolera nie będzie wiązać się z utratą gwarancji?

Jesteśmy dość elastyczni w tym temacie. Normalnie klient nie ma dostępu do karty, aby przypadkowo czegoś nie pozmieniał w strukturze plików. Jednak jak pokazuje życie czasami taki dostęp do karty byłby przydatny - głównie w sytuacjach awaryjnych. Wówczas chcąc uniknąć wysyłki do nas i całej procedury reklamacyjnej proponujemy otwarcie kontrolera w celu dostania się do karty. Dobrze jednak poinformować nas o tym fakcie - informujemy wówczas co dokładnie trzeba zrobić. Wtedy nawet jak coś się uszkodzi to patrzymy na to przychylnym okiem :-).

witam

mam podobny przypadek z moim REP-21 też zniknął on z listy

bedąc na ostatnim szkoleniu 13 lutego oddałem do serwisu jeszcze nie zainstalowałem ponownie mam nadzieje ze się pojawi na liście

aczkolwiek brak rep-21 na liscie nie powodował odłączenia dalszych urządzeń i pracował on nadal nie wiem czy z mniejszym zasieiem

po odłączeniu rep-21 do reklamacji dalekie urządzenia sie wyszarzyły 🙂 czyli napewno działał

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Witam

Chciałem się przypomnieć czy coś wiadomo z tymi funkcjami logicznymi, bo trochę czasu minęło.

W tej chwili steruję tym poprzez Arduino Nano ale wolałbym jeden system.

Pozdrawiam

12

0