X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

EFC i funkcje logiczne

12

Witam

Mam EFC-01 i trochę modułów.

Sam EFC chodzi dobrze ale jak już uruchomię funkcje logiczne to już nie jest tak wesoło.
Funkcje mają sterować ogrzewaniem podłogowym w czterech pomieszczeniach. Otwierać zawory i po 99 sekundach załączać pompkę.
Tylko po jakimś dłuższym lub krótszym czasie kontroler działa jakby był cały czas czymś zajęty. Wejście z aplikacji czasem się udaje czasem nie.
Jak się zaloguję to często na przejście do jakiegoś menu czeka się w nieskończoność.
Zrealizowane jest to na 2 x ROM-24 oraz 2 x RCT 21/12V
- 9 funkcji logicznych
- 4 sprawdzają temperaturę załączenia ogrzewanie
- 4 sprawdzają temperaturę wyłączenia ogrzewania
- 1 sprawdza czy temperatura w każdym pomieszczeniu jest dobra i jak tak to wyłącza pompkę oraz wyłącza pompkę gdy woda w buforze spadnie poniżej 30 stopni bo bez sensu ją gonić jak nie grzeje.

Oprócz tego często zdarza się, że w jakiejś zakładce mam ileś dodanych ROP, czujników temperatury znikają one z tej zakładki. Nie da się ich znów dodać bo jest komunikat: urządzenie już dodane. Nie będę chodził i usuwał a następnie parował znów te urządzenie.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam

Dobry wieczór,

Czy urządzenia, o których Pan wspomina zostały zaktualizowane do najnowszej wersji wraz a aplikacją na urządzeniu mobilnym?

W jaki sposób Pan łączy się z  EFC-01, lokalnie czy też zdalnie?

Pozdrawiamy

Tak urządzenie i aplikacja są aktualne

Łączę się lokalnie.

Cytat Cry data 25 stycznia 2019, 21:44

Tak urządzenie i aplikacja są aktualne

Łączę się lokalnie.

Dzień dobry,

Spróbujemy odtworzyć podobny układ połączeń w systemie Exta Life, tak aby odnaleźć źródło problemu. Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na to zgłoszenie.

Pozdrawiamy,

Dziękuję za szybką odpowiedź, jeżeli potrzeba to prześlę jak to dokładnie jest zrobione + oczywiście inne elementy systemu.

Cytat Cry data 26 stycznia 2019, 16:48

Dziękuję za szybką odpowiedź, jeżeli potrzeba to prześlę jak to dokładnie jest zrobione + oczywiście inne elementy systemu.

Oczywiście każda dodatkowa informacja jest dla nas jak najbardziej użyteczna. Jeśli to nie jest kłopot to proszę napisać.

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Dzień dobry,

Na początek proszę przesłać jakie są ustawienia tych czujników RCT-21 - dokładnie chodzi mi o histerezy oraz czas pomiarów. Pisał Pan, że posiada dwa czujniki RCT-21 - proszę na wstępie dla każdego z nich ustawić nieco inny czas (częstotliwość ) pomiarów i sprawdzić czy po tej zmianie efekt zawieszania kontrolera nadal występuje.

Dzień dobry,

Więc tak jeden z nich tylko sprawdza temperaturę bufora pomiar co 120 sekund histereza 0,5 stopnia.
Drugi sprawdza temperaturę w 3 pokojach i łazience pomiar co 300 sekund histereza 0,3 stopnia.

Funkcje logiczne załączające ogrzewanie czujnik < 21.8 dla pokoi oraz czujnik < 22.0 łazienka
Funkcje logiczne wyłączające ogrzewanie czujnik >= 22,3 dla pokoi oraz czujnik >= 22.5 łazienka

Funkcja wyłączająca pompkę 3 x czujniki >= 22.3 oraz 22.5 dla łazienki lub czujnik ten dla bufora < 32 stopni wyłącz

Kontroler ma też kilkanaście funkcji czasowych załączanie grzania bufora i bojlera w drugiej taryfie oraz załączanie cykliczne grzania bo przez funkcje logiczne muszę to robić w taki sposób. Oczywiście jak włączam funkcje logiczne to czasówki od grzania wyłączam.

To nie jest tak, że on całkowicie się zawiesza, ale bardzo ciężko na niego wejść z aplikacji.

Problemem są też znikające urządzenia z aplikacji o których pisałem, ale nic Pan nie pisze o nich czyli pewnie o tym wiecie i cisza czy to naprawicie.
Jest tak, że całkowicie znikają z urządzeń lub tam zostają ale znikają z dodanych zakładek w menu dom a jak chce się je dodać to jest komunika: urządzenie już dodane.

Pozmieniałem trochę czasu odczytu i histerezy i testuję.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o te znikające urządzenia to znikają one tylko z kategorii w DOM czy z ekranu Urządzenia / Odbiorniki także ? Czy są to jakieś konkretne urządzenia ( mam na myśli to czy znikają na przykład tylko czujniki do dane do kategorii czy typ urządzenia nie ma tu znaczenia ). Pytam o to ponieważ ja osobiście używając aplikacji Android nie spotkałem się z podobnym problemem. Mimo wszystko nie zaprzeczam, że problem występuje. Potrzebuję jednak pewnych wskazówek, aby móc go wywołać, zdiagnozować i naprawić. Swego czasu miałem kilka sygnałów od klientów, że po pewnym czasie znikały urządzenia widoczne na liście odbiorników - z tego co ustaliliśmy miało to związek z błędem zapisu na kartę. Podczas zapisu na karcie tworzyły się dość dziwne pliki.  Dlatego w ostatniej wersji softu został nieco zmodyfikowany ten zapis. Jednak to raczej nie jest Pana przypadek, ponieważ wówczas urządzenia znikały całkowicie z kontrolera i nie było ich już można ponownie wyszukać w procesie parowania.

Dzień dobry,

@extalife

U mnie również występuje problem ze znikaniem odbiorników z ekranu urządzenia na użytkowniku root. Urządzeń nie można na nowo sparować oraz żaden z innych użytkowników również nie widzi tych odbiorników.Z moich obserwacji wynika, że najczęściej odbiorniki znikają podczas aktualizacji EFC-01.

Dla przykładu podczas ostatniej aktualizacji EFC-01 do wersji 1.3.1 zniknął mi repeater REP-21. W żaden sposób nie jestem w stanie przywrócić/sparować tego urządzenia. Zasięg się zmniejszył.

12

0