X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Błąd w odczycie temperatury RNK-24

12
Cytat termistor data 2 maja 2019, 13:33
Cytat m_tyc1981 data 15 lutego 2019, 07:56

Jeżeli chodzi o czujniki temperatury z nadajników RNK-22 oraz RNK-24 to ze względu na oszczędność baterii mają one dość charakterystyczne działanie.

...

Charakterystyczne działanie polega chyba na pełnej losowości w przesyłaniu temperatury. Bo nie zauważyłem by działało to jak opisano w instrukcji (minimum co 5 godzin). Czasy są znacznie dłuższe i aktualizacja odbywa się dopiero przy dużym skoku temperatury lub po piątym naciśnięciu przycisku...

Ja bym nie wykluczał problemów z zasięgiem. Oczywiście samo urządzenie może nie działać stabilnie i nadawać odczytów zgodnie z logiką z instrukcji, ale przyczyną może też być zasięg. Proponuję ci podmuchać na czujnik np sprężonym powietrzem (zimne) i naprzemiennie ciepłym  i patrzeć co się będzie działo. Ochłodzaj go czymś czymś a po zauważeniu "śweżego" odczytu w aplikacji podgrzewaj go w czasie 15 minut. I tak w kółko. Trochę czasochłonne, ale może pomóc ci zlokalizować problem. Skoro odczyty są co 15 minut to powinien nadawać co 15 minut zmianę stanu jeśli zmiana temperatury przekroczy histerezę(a powinna znacznie przekraczać w tym przypadku). Jeśli będziesz miał regularne odczyty co 15 minut to znaczy, że zasięg raczej ok.

Problem nie będzie tkwił w zasięgu, bo przy zmianach temperatury czy po 5 uzyciach klawisza działa. Każde przycisniecie przycisku wywołuje tez przypisaną funkcję. Po prostu coś jest nie tak z wysyłaniem co 20 pomiar...

Mam ciekawy problem, godzina synchronizacji czujnika jest jak widać na obrazku przyszła.

Dodane pliki:
  • You need to login to have access to uploads.
Cytat fantomas data 11 czerwca 2019, 11:41

Mam ciekawy problem, godzina synchronizacji czujnika jest jak widać na obrazku przyszła.

Chyba sam wymyśliłem gdzie jest błąd. W kontrolerze można ustalić automatyczną synchronizację czasu z internetem oraz zmianę czasu letni/zimowy - obie opcje mam włączone. Coś tu nie działa, bo mimo poprawienia godziny na bieżącą, system "sam" ustala godzinę jedną do przodu. Potem zapewne porównuje godzinę czujnika (tak naprawdę chyba kontrolera) z godziną w telefonie - no i "zonk".

Cytat fantomas data 11 czerwca 2019, 20:22

Chyba sam wymyśliłem gdzie jest błąd. W kontrolerze można ustalić automatyczną synchronizację czasu z internetem oraz zmianę czasu letni/zimowy - obie opcje mam włączone. Coś tu nie działa, bo mimo poprawienia godziny na bieżącą, system "sam" ustala godzinę jedną do przodu. Potem zapewne porównuje godzinę czujnika (tak naprawdę chyba kontrolera) z godziną w telefonie - no i "zonk".

Bardzo dziękujemy za to spostrzeżenie. Informacja została przekazana do działu konstrukcyjnego.

Póki co wyłączyłem synchronizację czasu i zmiany czasu letni/zimowy. Jest ok.

Nowe pytanie: co oznacza wyszarzenie czujnika (patrz obrazek).

Dodane pliki:
  • You need to login to have access to uploads.
Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Cytat fantomas data 12 czerwca 2019, 21:18

Może to być objaw braku zasięgu, komunikacji z kontrolerem. Proszę upewnić się, że czujnik znajduje się w zasięgu. Proszę dodatkowo sprawdzić stan baterii.

W przypadku dalszych problemów proszę o kontakt z Panem Michałem Tyc: michal.tyc@zamel.pl

Cytat fantomas data 11 czerwca 2019, 20:22

W końcu ktoś komu synchronizacja z internetem też nie działa poprawnie. U mnie nigdy nie działała i nadal nie działa. To funkcja widmo. Zamel twierdzi że problemu nie ma a mnie poza EFC-01 każde inne urządzenie się z internetem synchronizuje bez problemu

Jeśli to RCT to wyszarzenie oznacza że kontroler nie uzyskał odpowiedzi od czujnika. Albo problem z zasięgiem albo bateria. Jeśli to inny czujnik no RNK to jest to prawdopodobnie błąd aplikacji

też miałem tak samo. mam tych czujników 5 szt. i losowo się wyszarzały wskazując takie czasy aktualizacji.... wyłączyłem synchronizacje czasu i jest narazie ok

12

0