X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum


Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Aktualne wersje oprogramowania poszczególnych elementów systemu - zestawienie

Ponieważ pojawiają się pytania jakie są aktualne wersje oprogramowania dla poszczególnych odbiorników wrzucam szybkie zestawienie ( aktulne na dzień 23.05.2019 ). Mam nadzieję, że będzie pomocne :-)) Jednocześnie proszę użytkowników systemu, aby zwracali uwagę na to, aby soft kontrolera, softy poszczególnych odbiorników i czujników oraz aplikacja były aktualne. Niestety bardzo często stare softy są źródłem wielu problemów i niepotrzebnych nerwów :-). Zachęcam także do śledzenia działu 'DO POBRANIA' na stronie extalife.pl - tam zawsze wrzucamy najnowsze oprogramowanie.    Pozdrawiam Michał.

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

W systemie inteligentnego domu powinno być tak:

1. Wchodzę w aplikację w dany odbiornik,
2. klikam przycisk - sprawdź aktualizację
3. Wyświetla się jeden z dwóch komunikatów: "Oprogramowanie aktualne" albo "Dostępna jest aktualizacja oprogramowania v X.XX" i wyświetla się przycisk "Aktualizuj"
4. Soft ściaga się sam in zaczyna instalacja

Bez zabawy w ściaganie na pendrive USB, wyciągania drabiny i wspinaczki do EFC-01 lub dostawania się do jakiś szaf/szafek, aby fizycznie móc się do niego podpiąć. Ta konieczność fizycznego dostępu na pewno wielu zniechęca aby aktualizować soft. Użytkownicy są leniwi z natury i będą zgłaszać problemy, których dałoby się często uniknać gdyby kewestia aktualizacji softu była rozwiązana jak to ma miejsce we współczesnym świecie - bezboleśnie.

Czyli - powinno to być proste, szykie i niemal bezobsługowe. Slogany pasują do haseł Exta Life o prostocie i wygodzie. Nic tylko zaimplementować w ten sposób i zarówno użytkownicy będą mniej narzekać jak i Zamel będzie mieć mniejszy ból głowy i mniej zgłoszeń o problemach wynikających ze starych wersji softu. Korzyść obopólna

Do zrobienia? Oczywiście. Proste do zaimplementowania? Pewnie nie, ale tego można wymagać od systemu typu inteligentny dom z hasłami o prostocie instalacji i konfiguracji.

0