X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Aktualizacja aplikacji (v2.3) oraz softu kontrolera EFC-01 ( v1.5.0-release1149 )

12

Informujemy, że udostępniliśmy nową aktualizację aplikacji Android Exta Life oraz softu kontrolera EFC-01

Aktualizacje z dnia 13.08.2019 umożliwiają:

• tworzenie oraz odtwarzanie kopii zapasowej ( funkcja backup )
  • sortowanie elementów w ekranie Urządzenia ( odbiorniki / nadajniki / czujniki / exta free ), sortowanie scen oraz elementów wewnątrz kategorii w DOM

Ponadto poprawiono drobne błędy w aplikacji Android ( np. zaczytywanie elementów do zakładek, działanie ekranu logowania w orientacji pionowej i poziomej, odświeżanie harmonogramu w głowicy RGT-01, itp. )

Opisane funkcje już wkrótce zostaną wdrożone także w aplikacji iOS.

Aktualizacja powinna zostać pobrana automatycznie lub można ją zrobić ręcznie przez naciśnięcie przycisku aktualizuj w sklepie Google Play: Exta Life w Google Play

Witam,

Czy poprzez "sortowanie elementów" mają Państwo na myśli możliwość przestawiania elementów według własnego uznania w widokach Urządzenia , Sceny oraz DOM? Czy robi się to przeciągając element palcem do góry lub w dół?

Jeśli tak to u mnie po aktualizacji softu oraz aplikacji ta funkcja nie działa. W widku Urządzenia i DOM w ogóle, a w widoku Sceny można przestawić elementy, ale pojawia się jakiś błąd. Po wyjściu z tego ekranu i powrocie do niego elementy wyświetlane są według własnego porządku.

Telefon: Huawei P30, aplikacja 2.3, soft 1.5.0

Dzień dobry,

Zauważyliśmy pewien problem na telefonach Huawei i z tego co wstępnie udało się ustalić ma to związek z wersją EMUI. Sprawdzałem to na kilku modelach Huawei i problem występował tylko na modelu z EMUI w wersji 8.0 ( dokładnie to Huawei Y6 z Androidem 8.0 ). Na EMUI 6.0 oraz 7.0 działało poprawnie.  Proszę zatem o informację jaką Pan posiada wersję EMUI w swoim telefonie? Na razie nie wiemy dokładnie co może być przyczyną opisanych problemów.

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. Posiadam telefon z EMUI 9.1, Android 9.

Sprawdziłem na starym telefonie z EMUI 5 (Android 7) i tam faktycznie działa, ale nie wszystko. Można co prawda przestawiać kolejność elementów w ekranie Urządzenia (dobre i to), ale w ekranie 'Sceny' przestawianie elementów już nie działa (elementy nie przesuwają się). Za to na EMUI 9.1 akurat działa tylko w ekranie Sceny, ale po przesunięciu elementu wyświetla się błąd co moim zdaniem świadczy o błędzie w sofcie kontrolera.

Sprawdziłem także na telefonie Samsung A50 (Android 9) i tam występują dokładnie te same problemy co na moim P30 (Android 9) z EMUI 9.1. W moim przekonaniu więc problem nie jest związany z EMUI i telefonami Huawei a z obsługą nowych wersji Androida.

Podsumowując:
Huwei, EMUI 9.1, Android 9
"Działa":

• przesuwanie elementów w widoku Sceny, ale kolejność nie zapamiętuje się z powodu błędu (dymek)

Nie działa:

• przesuwanie elementów w widoku Urządzenia oraz wewnątrz kategorii w widoku Dom
  • zapamiętywanie nowej kolejności w widoku Sceny

Huawei, EMUI 5, Android 7
Działa:

• Przesuwanie kolejności w widoku "Urządzenia"
  • Zapamiętanie nowej kolejności w widoku Urządzenia

Nie działa:

• przesuwanie elementów w widoku Sceny
  • przesuwanie elementów wewnątrz kategorii w widoku Dom

Samsung A50, OneUI, Android 9: Aplikacja zachowuje się tak samo jak na P30 z EMUI9.1, Android 9 - te same niedomagania.

Dla Państwa informacji - EMUI w wersji 6 oraz 7 nigdy nie powstało ( z wersji 5 przeskoczono od razu do 8 i zrównano wersję EMUI z wersją Androida, aby było prościej). Chodzi zapewne o wersję Androida.

Trochę dziwi mnie taki stan rzeczy, że funkcja ta nie działa na telefonach Huawei z uwagi, że praktycznie na wszystkich filmach instruktażowych używają Państwo telefonów Huawei.

Znając realia Androida, to pewnie jeszcze wielu użytkowników używa telefonów ze starszą wersją Androida i EMUI, ale nie zapominajmy, że EMUI 5.0 (Android 7.0) to już system sprzed 3 lat. Użytkownicy systemów smart to często ludzie, którzy lubią obcować z nowinkami technologicznymi, więc warto moim zdaniem upewnić się, że wspierane są najnowsze wersję systemów operacyjnych i nakładek.

Mam pewną teorię co może być przyczyną. Wszystkie telefony, na których funkcjonalność ta nie działa to telefony z tzw notchem . wcięciem w ekranie (pod warunkiem, że Państwa Y6 to model Y6 2019, a nie pierwotny bez notcha). Może warto sprawdzić tą ścieżkę? Może aplikacja wymaga jakiegoś dostosowania na takich telefonach? (obecnie standard rynkowy w każdym nowym telefonie 2019).

Witam,

Skoro użytkownicy są betatesterami oprogramowania, to i ja dorzucę moje testy na kilku starszych urządzeniach, może pomoże to w analizie źródła problemu:

• telefon Samsung Galaxy Trend Plus z Androidem 4.2.2 - działa sortowanie elementów w Urządzenia, kategorii w Dom oraz elementów wewnątrz kategorii w Dom, nie działa w scenach ("wystąpił błąd")
  • tablet Lenovo z Androidem 4.4.2 - dokładnie tak samo jak wyżej, czyli prawie dobrze
  • telefon ZTE Blade A452 z Androidem 5.1 - działa tylko sortowanie kategorii w Dom (ale już nie wewnątrz tych kategorii) i nic poza tym
  • telefon Lenovo P2 z Androidem 7.0 - dokładnie tak samo jak dla ZTE
  • telefon Samsung Galaxy S8 z Androidem 9.0 - dokładnie tak samo jak dla ZTE i Lenovo P2

Z powyższego wynika, że możliwość zmiany kolejności elementów działa prawie dobrze (poza scenami) tylko w bardzo starych wersjach Androida z serii 4.x. Od 5.1 nie działa prawie nic (tylko zmiana kolejności kategorii w Dom). I jak widać problem nie wiąże się z telefonami Huawei...

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Witam,

Dziękuję za przekazane uwagi i wyczerpujące testy. Postaramy się je przeanalizować i znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie.

Cytat m_tyc1981 data 22 sierpnia 2019, 07:25

Witam,

Dziękuję za przekazane uwagi i wyczerpujące testy. Postaramy się je przeanalizować i znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie.

Jeden błąd pozostaje niezależnie od urządzenia: "dymek" przy zmianie kolejności scen. Albo aplikacja wysyła błędne dane, albo kontroler posiada jakiś błąd i nie potrafi sobie z tą operacja poradzić co skutkuje błędem w aplikacji. Nie ma innej możliwości i jestem pewny, że to nie wina danego telefonu lub wersji systemu albo nakładki.

Ten błąd można łatwo zreprodukować, więc ustalenie jego przyczyny powinno być proste.

Witam,

U mnie sprawa wygląda następująco:

Huawei P9 Lite EMUI 5.0.3 Anroid 7.0

Działa przesuwanie elementów w:

• ekranie Odbiorniki, Nadajniki, Czujniki, Exta Free
  • ekranie Sceny ( przesuwanie scen oraz elementów wewnątrz scen )
  • ekranie Dom ( przesuwanie kategorii oraz elementów wewnątrz kategorii* )

Xiaomi Redmi Note 7 Android 9.0

Działa przesuwanie elementów w:

• ekranie Odbiorniki, Nadajniki, Czujniki, Exta Free
  • ekranie Sceny ( przesuwanie scen oraz elementów wewnątrz scen )
  • ekranie Dom ( przesuwanie kategorii oraz elementów wewnątrz kategorii* )

Jeżeli chodzi o przesuwanie elementów wewnątrz kategorii to na obu modelach jest jakiś problem jeżeli wewnątrz kategorii znajduje się czujnik. Spróbujcie proszę testowo usunąć czujniki z kategorii i zobaczcie czy wtedy działa sortowanie. Co ciekawe jeżeli potem czujnik ponownie doda się do kategorii to raz sortowanie działa a innym razem po takiej akcji jest z tym jakiś problem.

Myślałem początkowo, że ma to związek z tym skąd dodajemy czujnik do kategorii tzn. czy będąc w ekranie czujniki czy też bezpośrednio z kategorii - jednak testy nie potwierdziły moich podejrzeń.

Będziemy dalej analizować problem.

Witam,

Robi się coraz ciekawiej...ja także testowałem na telefonie P9 Lite z tą samą wersją EMUI i Androida i u mnie początkowo nie działało przesuwanie elementów wewnątrz kategorii Dom. Teraz przetestowałem jeszcze raz i o dziwo elementy wewnątrz kategorii teraz dają się przesuwać, ale pojawia się ten sam błąd (dymek) co na P30 w widoku Sceny. Wewnątrz widoku Sceny na P9 Lite elementy nadal ani drgną...Ale co ciekawe w kategorii w widoku Dom możliwość przesuwania zachowuje się totalnie nieprzewidywalnie. Za pierwszym razem mogłem przesuwać tylko elementy z kategorii, w których nie ma czujników. Sceny dało się przesuwać. Po przesunięciu scen wszedłem ponownie w kategorię z czujnikami i...udało mi się przesunać elementy i błąd nie wystąpił, ale znowu teraz nie mogę przesuwać elementów w kategorii z samymi scenami! (występuje błąd)...Totalna przypadkowość i nieprzewidywalność

Przetestowałem jeszcze na kolejnym telefonie - Honor 9 z EMUI 9.1, Android 9. Takie same niedomagania jak na P30 i Samsung A50. Dziwi mnie, że na Xiaomi Redmi Note 7 to u Państwa działa...

Podsumowując najnowsze odkrycia:

Honor 9, Android 9 - elementy nie przesuwają się w ogóle poza widokiem Sceny, ale tam występuje błąd/dymek.

P9 Lite, Android 7 - działa przesuwanie w widoku Urządzenia i wewnątrz kategorii widoku Dom, ale totalnie nieprzewidywanie. Raz działa, innym razem występuje błąd. Nie ma reguły.  Nie działa w widoku Sceny - nadal występuje każdorazowo błąd.

Wygląda na to, że dostępnością przesuwania rządzi jakaś przypadkowość...choć z racji wykonywanego zawodu akurat w przypadki w softwarze nie wierzę.

Błąd z dymkiem po przesunięciu elementu moim zdaniem ma źródło w kontrolerze. Prawdopodobnie nie występuje u Państwa, gdyż na pewno na swoich EFC-01 wgrywają Państwo oprogramowanie testowe, niepubliczne pomiędzy oficjalnymi wydaniami i coś w międzyczasie musiało się w testowych kontrolerach zmienić (może zawartość karty SD?), co nie zmieniło się w kontrolerach użytkowników przy wgrywaniu oficjalnych wersji po sobie. Przypadkowość tego działania podpowiada mi, że na karcie SD kontrolera robi się jakiś śmietnik i po zapisaniu nowego ustawienia kolejne próby przestają działać. Oj przydałby się jakiś log działań kontrolera....warto rozważyć wprowadzenie takiej funkcji moim zdaniem, gdyż diagnostyka problemów z kontrolerem jest bez logów bardzo utrudniona co widać nie pierwszy raz. Zdiagnozowanie problemu znikających elementów zajęło miesiące, a mogłoby zająć dużo krótszy okres czasu gdyby EFC-01 generował jakieś logi, które np możnaby pobrać na telefon w aplikacji i wysłać do Zamela. Albo wysłać bezpośrednio z aplikacji (apliakcja pobiera i wysyłą z telefonu na serwer Zamela).

Do pozostałych użytkowników - radzę skorzystać z nowej funkcji 'backup' przed rozpoczęciem przesuwania elementów , bo wygląda na to, że przestawianie jednych elementów powoduje trwałe problemy z przestawianiem innych. W kocu backup to pożyteczna funkcja i lepiej robić go nadmiarowo niż potem żałować, że straciliśmy dane lub stabilność działania.

12

0