X
Infolinia
Forum

WAŻNE INFORMACJE:
Klauzula informacyjna na temat prywatności
Regulamin forum

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube
Musisz się zalogować, aby tworzyć posty i tematy.

Konfiguracja systemu extra life ogrzewania ROP-22 oraz RCT-22

Cześć,

Dodałem nowa możliwość utrzymania zadanej temperatury do mojego systemu ogrzewania, zanim zabiorę się sam do poszukiwań i ustawień konfiguracji potrzebował bym pomocy aby zredukować czas konfiguracji.

Jak najprościej przeprowadzić proces konfiguracji extra life aby odbiornik ROP-22 uruchamiał się na podstawie wskazanej temperatury w oparciu o odczyt rct-22.

Posiadam piec gazowy który nie posiada centralnej jednostki sterującej temperaturą ( można ją podłączyć jedynie przewodami co jest dla mnie niemożliwe ), tak więc uruchamia go ROP-22, najlepiej by proces odbywał się automatycznie dla przykładu w miejscu x jest 20 stopni to piec działa aż uzyska zadane 22 stopnie ( rct-22 odczytuje temperaturę co godzinę więc po tej godzinie system powinien wiedzieć czy ma działać przez godzinę czy też ma być wyłączony ), i jest to cała filozofia :).

Jest to sytuacja tymczasowa która potrwa do ok trzech lat, aż do zakupu głowic ( ok 15 sztuk ) i wymiany pieca na nowszy model.

Niestety nie można edytować po pewnym czasie więc dopisze post,

próbowałem w funkcjach logicznych, i można ustawić temperaturę ( powyzej, ponizej itp ) oraz wybrać odbiornik za pomocą scen, lecz natrafiłem na problem, gdy uruchomię warunek czasowy i chcę wybrać godzinę start stop pojawia się problem. Nie możliwe jest wybranie wybranych godzin, np START 15:00 STOP 04:00, po wyborze pierwszej godziny to w kolejnej już wybór jest praktycznie niewykonalny. problem występuje w telefonie LG (android) oraz tablecie Ipad (ios). A może coś źle robię ?

Małe sprostowanie:

W telefonie android, brak jest możliwości ustawienia warunek czasowy ( dla przykładu, gdy wybiorę start na 16:00 to stop mogę ustawić tylko -+ 2 godziny od zadanej wcześniej - w tym wypadku max 17:00, ale za to można bez problemu funkcję utworzyć w oparciu o czujnik temperatury, jest większy wybór ikon.

W tablecie z systemem ios 12.2 można ustawić warunek czasowy ale nie można utworzyć nowej funkcji w oparciu o czujnik temperatury ponieważ zamiast wybranego czujnika pojawia się kluczyk/pilot, części ikon nie widać ale wydaje się działać stabilniej.

Podsumowując, do prawidłowego działania niezbędne są dwa systemy Android oraz Ios ;),

Kolejny błąd który jest poważny.

Zostały utworzone funkcje oraz sceny:

scena 1 wyłącz piec - wyłącza określone urządzenie w ROP-22
scena 2 uruchamia piec - włącza określone urządzenie w ROP-22

Funkcja nr 1. odpowiada za wyłączenie pieca ( uruchomiona zostanie scena 1 ) gdy zostanie przekroczona określona temperatura.

Cały problem polega na tym że funkcja nr.1 zmienia scenę 1 na 2 ( bez mojej ingerencji ), piec cały czas pracuje a w funkcji zamiast wyłącz jest włącz.

Witaj,

Wygląda na to, że jesteś kolejną ofiarą tego błędu, który raportowany był Zamelowi już ponad rok temu. Sceny załączające samoczynnie się zamieniają i kontroler wykonuje nie tą scenę co trzeba. Z tego co pamiętam to niby wyszła na to jakaś poprawka, ale możliwe, że problem nie został całkowicie rozwiązany, albo pojawił się ponownie w jakieś nowszej wersji softu.

Zadzwoń do Zamela i może ci jakoś pomogą. Albo zintegruj Exta Life ze stabilniejszym i potężniejszym systemem i steruj z jego pomocą zamiast z aplikacji Exta Life.

Zauważyłem że same funkcje logiczne nie działają stabilnie, uruchamianie sceny wyłącz działa dosyć dobrze ale aby włączył gdy temperatura spadnie do zadanego progu już nie działa lub tak jak pisałem zmianie samoczynnie scenę.

Czy nie powinno być tak że po uruchomieniu funkcji logicznej powinny się włączyć zadane sceny ? ( oczywiście w przypadku spełniania warunków).

Pytanie:

Temperatura jaką odczytuje czujnik RCT-22 to 19 stopni. Zakładam funkcję w której scena zostanie uruchomiona gdy temperatura w czujniku zostanie równa lub mniejsza od 19,5 stopni, gdy uruchomię funkcję to nie powinna ona niezwłocznie uruchomić wybraną scenę ?

obecnie jest 19.0 stopni i mimo skonfigurowania funkcji scena nie uruchamia się, czasem to działa ale dzisiaj od momentu wyjścia z domu do powrotu temperatura spadła do 19 stopni mijając przy tym próg 19,5 i scena nie uruchomił odbiornika. Sama scena działa prawidłowo, próbowałem w android oraz ios. Funkcja ma ustawiony zakres dni i godzin w których pracuje/+

Poszukujesz pomocy w konfiguracji urządzeń? Odwiedź i subskrybuj nasz kanał na YouTube

Powinno działać to oczywiście dokładnie tak jak piszesz. Zarówno siła jak i słabość Exty Life polega na jej prostocie. Działanie jest intuicyjne.

Jeśli nie działa to proponuję sprawdzić:

1. Czy masz aktualne oprogramowanie kontrolera (ale musiałaby być to wersja 1.0 żeby ten błąd na pewno się pojawiał)
  2. Czy twój RCT działa i nadaje pomiary
  3. Czy widzisz aktualną temperaturę w aplikacji (tzn czy ona się zmienia, czy kontroler dostaje pomiary z czujnika)

Jeśli wszystko wygląda poprawnie, to jest najprawdopodobniej znowu jakiś błąd kontrolera. Wygląda na to, że funkcje logiczne są dla Zamela trudne do ogarnięcia od strony programistycznej.

Zadzwoń do nich. Ostatnio byłem zaskoczony widząc opis przypadku pewnego użytkownika Exty Life gdy napisał on, że zjawił się o niego Zamel osobiście i naprawił jego problem na miejscu. Chodziło o rekonfigurację, ale sam fakt pojawienia się wsparcia u klienta wzbudza pozytywne odczucia.

Witam!! Ja u siebie mam dwa urządzenia grzewcze i mam do tego 6 funkcji logicznych zależnych od różnych czujników temperatury, ale bez użycia czasów. U mnie to ogólnie działa raz zdarzyło mi się że zmieniła mi się scena w wyniku funkcji logicznej i to było kilka dni po poprawce która miała ten problem usunąć. {wcześniej robiło się to notorycznie}. Wiec jest lepiej

Miałem wcześniej funkcje logiczne z czasami ale to zmieniłem ze względu na zasadę działania tego systemu.

Przykład: Funkcja logiczna ma załączyć pompkę jeśli pomiędzy 19:00 a 20:00 temperatura spadnie poniżej 20.

Działanie :godzina 18:00 jest temperatura 22 czyli nic się nie robi

godzina 18:59 temperatura 19stopni ale warunek czasowy nie spełniony . Mija 19 i nic. Bo funkcja jest wykonywana w momencie odczytu temperatury. [czyli 15 min} godzina 19:14 temperatura bez zmian a wiec czujnik nie wysyła zmiany temp. zatem funkcja nie jest wykonywana 19:29 nadal temp ta sama więc czujnik jej nie wysyła i tak może być jak się nie mylę nawet 3 godziny.

Tak działało to u mnie teraz nie mam czasów. AHA problemem jest fizyczna zmiana doby nie da się ustawić zakresu przeskakując północ. Jak chcesz zrobić od 15:00 do 4:00 musisz zrobić dwie funkcje. Od 15 do 23:59 i od 0:00 do 4:00 nie wiem dlaczego tak ale widocznie to jakiś problem. DLA MNIE TO KOLEJNY BŁĄD.

0